Blog o vývoji softvéru na mieru

Najrýchlejšia tvorba prvotriednych webových stránok.

Príťažlivý vzhľad, jednoduché ovládanie, dodržaný rozpočet a časový harmonogram.

Cigánski diabli – Gypsy devils

Po niekoľkomesačnej práci sa môžeme pochváliť spustením ostrej verzie webových stránok pre svetoznáme hudobné teleso Cigánski diabli – Gypsy devils.

Začiatkom marca nás oslovila manažérka Cigánskych diablov s požiadavkou na vytvorenie novej verzie webových stránok.

Okrem požiadavky na vytvorenie slovenskej a anglickej verzie webu bolo dôležité zabezpečiť, aby si návštevníci webu mohli pozrieť a vypočuť ukážky z produkcie Cigánskych diablov na celom svete. Poviete si „No problem. Hodia sa videá na YouTube a je to.“ Avšak, ak sa trochu pohybujete vo svete internetu, tak viete, že napr. v Číne to fungovať nebude.

Bolo preto dôležité zabezpečiť, aby sa skladby a videá nachádzali priamo na nových webových stránkach. To bol prvý krok k úspechu. V ďalšom kroku sme museli zabezpečiť, aby sa skladby a videá začali prehrávať okamžite a nemusel návštevník webu čakať na úplné načítanie videa. Preto bolo potrebné všetky MP4 videá prekódovať a zabezpečiť, aby meta informácie boli v súbore videa uložené hneď na jeho začiatku.

Okrem výzvy s prehrávaním skladieb a videí nás už čakali iba bežné veci ako vytvorenie pútavého vizuálu, programovanie špecifických webových podstránok pre multimediálnu galériu, kalendár koncertov, správu noviniek a pod. Kompletný zoznam noviniek a koncertov bolo potrebné samozrejme preniesť z pôvodného webu do nových webových stránok v novom formáte, aby nemusel nikto krvopotne nahrávať stovky noviniek evidovaných na pôvodných webových stránkach.

Samozrejmosťou je responzivita webových stránok pre ich správne zobrazovanie na počítači, tablete a aj smartfóne.

No a nakoniec ako súčasť nasadenia webu sme ešte zabezpečovali kompletnú migráciu existujúcich e-mailových schránok aj so zachovaním ich obsahu.

Novú verziu webových stránok Cigánskych diablov si môžete pozrieť na adrese www.gypsydevils.com.